Katero torto izbrati?

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

tema odprta - 19. sep 2005 13:14 | ogledi: 2.957 | odgovori: 21

Mož in njegova sestra imata rojstni dan in jaz naj bi vse presenetila z zabavo.....Mož ima rad čokoladno torto njegova sestra pa sadno - gledala sem recepte v bazi ampak ne vem kaj naj izberem da bi obema ugodila in se s tem tudi dokazala da dobro kuham - da bo torta odlična....sočna...Zabava bo v družinskem krogu ker tukaj se itak nihče z nikomer ne druži..........prosim če mi pomagate izbrati..............

Da ne pozabim..........tudi piškote bi naredila....več vrst................kateri bi pasali k torti...........

Ali naj bodo bolj sočne variante ali naj raje bolj suhe izberem - je kdo že kaj prirejal za rojstni dan, da bi mi svetoval?

Prvič prirejam zabavo.......hahaha

Lp

cukrček

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. sep 2005 13:29

torta - vsekakor schwarzwaldska - čokolada in višnje! To je vsekakor ena najboljših tort, pa še lepo izgleda. Piškoti pa ni treba da "pašejo" k torti. Naredi takšne, ki ti običajno dobro izpadejo. Lepi so išlerji, pa razni rogljički, poljubčki... Če boste na zabavi imeli samo sladkarije, pa so primerne tudi princeske, minjoni... Lisa

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

19. sep 2005 13:32

A torta na kat - jedna čokoladna, a druga voćna? Lidija...

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

19. sep 2005 13:58

Polovica naj bo sadna, polovica pa čokoladna......mmmmm jaz to večkrat prakticitam... ANJA

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. sep 2005 14:00

Poskusi " Torta nutella" hitro pripravljena, sočna in odlična. LP

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

19. sep 2005 14:05

Torto bi jaz naredila eno cokoladno/lesnikovo in eno sadno z breskvami. Za na mizo pa se kaj od tega http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4719 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4186 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4042 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3636 Sem pa zadnjic 2 x naredila gibanico po receptu iz baze, pa je bila fantasticna. Pa samostanske rogljicke, indijancke in kokosove kuglice tudi dobro. LP, Klavdija Sporočilo je spremenil(a) 631141 dne 19. sep 2005 14:05:55

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

19. sep 2005 14:16

Meni se zdi tudi super ideja s schwarzwaldsko torto. Vsebuje sadje in čokolado. Okrasiš jo lahko tako kot je enkrat nekje predlagala Zala. Na zunanje stranice daš tanke nepravilne kose čokolade, povrh pa v sredini potreseš s čokolado in ob robu z višnjami. Lahko ti pošljem fotko, kako je izgledala moja...pa še dobra je bila. Aja! Kako narediš kose čokolade? Stopiš čokolado v vodni kopeli in jo čisto na tanko namažeš na peki papir. Počakaš, da se strdi, potem pa jo razlomiš na nepravilne oblike, ki jih potem "prilepiš" na stranice torte, ki si jo prej namazala s smetano. S tem boš goste zagotovo impresionirala. Lahko pa se tudi odločiš za pol-pol varianto, ampak meni se zdi v tem primeru bolj pametno, da pač narediš dve manjši (če vas ne bo toliko, da bi zmazali dve običajni :) ===

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

19. sep 2005 14:28

malce za spremembo: mogoče lahko probaš narest torto iz beljakov; postopek je isti kot za španske vetrce - na en jajčni beljak 7 dkg cukra, rabiš pa 5 beljakov pa en vanilij cuker. narediš sneg, nato POČASI!! sladkor po majhnih obrokih, ker drugače sneg skup pade, poj pa pekač za torto oblečeš s peki papirjem, notri nabašeš sneg in daš v pečico za cca 5 ur na minimalno možno temperaturo sušit (ponavad je to 50 stopinj celzija), pa pusti vrata od pečice prislonjena. masa dostikrat popoka, zato je potreben še en sladkan beljak, da zamažeš razpoke in premažeš celo torto, ko jo vzameš iz rora. nato daš gor kar ti pač paše, ker je torta limasta zaradi svežega premaza: čokolado v prahu, kakav, mandeljne, lešnike, kokos, sadje, etc. pa če daješ gor sadje, ga daj tik preden gre na mizo, ker se mi je enkrat zgodilo, da sem dal gor kivije, pa je od torte po dveh urah ostala pocasta lužica - vzrok kislina v kivijih. res je malce nenavaden recept z ogromno cukra, a zame, ki ne smem mleka, je tole čisto OK. LP Drejček

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

19. sep 2005 14:42

Kaj bi jaz brez vas...........sedaj se mi je porodila ideja da bi spekla kaj, kar je tipično za Slovenijo.............kaj mislite.......... Ideje so kot vedno super...........po moje da bom kar naredila nekako kot je Lidija predlagala.........vas bom še obvestila......... Tudi slane jedi bom naredila a s tem nimam problema - vem kaj radi jedo............. Prosim, vi kar pišite predloge.............zelo sem jih vesela........... Drejček recept je super.............ampak me je strah da mi ne bo "ratalo"...........a poizkusila bom to narediti sedaj enkrat...........zanima me če je potem to preveč sladko.......da zmanjšam sladkor? Lp.............tukaj imamo sonček, upam da ga imate tudi vi v Sloveniji cukrček

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. sep 2005 14:56

Lahko pa spečeš dva ali tri oblate za rulado. Ko so pečeni, jih nič ne rolaš ampak pustiš stegnjene, da se ohladijo. Ta čas narediš dvojno porcijo vanilijeve kreme. Razdeliš v dve posodi, v prvo posodo k kremi primešaš nekaj žlic kakava v prahu ali recimo nutelle (glej torto nutella). Pripraviš si še eno skledico koščkov sadja - kar ti srce poželi - in potem se lotiš dvojne torte. Sicer boš potrebovala malo potrpežljivosti, ampak pač vsako plast biskvita čez polovico posuješ s sadjem in premažeš z vaniliejvo kremo (lahko tudi stepeno smetano), čez drugo polovico pa namažeš čokoladno kremo. To narediš dvakrat, čez zadnji biskvit pa premažeš s stepeno smetano. Potem pa še krasitev - polovico okrasiš s čokoladnimi ostružki ali tistimi lomljenimi ploščicami čokolade, kot ti je opisala že d., čez drugo polovico pa nadevaš recimo višnje iz kompota, rezinice breskev iz kompota.... recimo rumena (breskev) - črna (čokolada) bo zelo dober kontrast. Sadno polovico torte ob strani posuješ s kokosovo moko, čokoladno pa z mrvicami ali nastrgano čokolado. Pozdravček iz mrzzzzzle Ljubljane, kjer lije dež in nam tudi primorska burja hodi gor po avtocesti nagajat! tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 19. sep 2005 14:58:18

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

19. sep 2005 14:58

ne, količine sladkorja na žalost ne smeš zmanjšat, ker potem ne rata. na koncu niti ne izpade tako sladko kot zgleda... Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti